Stovyklautojams
Pakuojamės kuprinę. Ką pasiimti į stovyklą?
ATMINTINĖ
Pradėkime į lagaminą dėtis daiktus. O dar geriau juos dėtis į plastikinę dėžę. Joje jie niekaip nesušlaps net ir lyjant smarkiausiam lietui bei pamiršus tinkamai užsisegti palapinę. Taip pat, daiktus, kurie nenorėtum jog sušlaptų, protinga lagamine, kuprinėje ar krepšyje laikyti įvyniotus storesniuose šiukšlių maišuose.
Su šia atmintine bus lengviau pasiruošt stovyklai ir nieko nepamiršti. Ypač, jei į tokio tipo stovyklą vyksti pirmą kartą. Nepamiršk, kad išvyksti tik savaitei, o palapinė nėra guminė, tad daiktų neprisikrauk per daug. O ir temptis kelis daiktų krepšius, kurių didžioji dalis liks nepanaudota – nelabai gudru.
Pasiūlymas: pasidaryk visų daiktų, kuriuos vežiesi į stovyklą, sąrašą (pvz.: juoda striukė, žalia kepuraitė, prožektorius ir t.t.). Pasiimk jį su savimi. Taip bus lengviau viską susirinkti stovyklos pabaigoje ir nieko nepalikti miške.
Dėmesio: ši atmintinė yra tik pagalbinė priemonė ruošiantis stovyklai. Jeigu kažkuris paminėtas daiktas atrodo nereikalingas – neimk. Jeigu kažką nori pasiimti, tačiau to nėra sąraše – pasiimk. Svarbiausia – besiruošiant atsižvelk į oro sąlygas ir savo asmeninius poreikius.
Nėra jokios būtinybės pirkti specialaus turistinio ar kito inventoriaus. Daugeliu atveju tiks tai, ką jau turi namuose. Pavyzdžiui, vietoje žygio batų tinka bet kokie kiti patogūs batai. Pagalvok, gal kažkas iš draugų turi daiktų, kurie tau praverstų stovykloje. Susitark su jais ir pasiskolink.
stovyklos sutartis ir priedai
STOVYKLOS SUTARTIS
PRIEDAS NR. 1 PROGRAMA
PPRIEDAS NR. 2 TAISYKLĖS
PRIEDAS NR. 3 SUTIKIMAS
Dokumentai:
- Įsidėk pasirašytą stovyklos sutartį bei jos priedus, jeigu ji nebuvo atsiųsta elektroniniu būdu iš anksto. Jei nori gauti sau sutartį su mūsų parašais – atsivežk atspausdintas dvi sutartis. Jeigu pamirši – nieko baisaus, galėsime atspausdinti vietoje.
- Pasitikrink, ar tikrai sumokėjai visą sumą už stovyklos kelialapį. Sumokėti reikia pavedimu likus ne mažiau nei 14 dienų iki stovyklos pradžios.
Gyvenimas:
- Palapinė. Pageidautina atsivežti savo palapinę. Keli draugai gali vežtis vieną. Turistinės stovyklos organizatorius apgyvendinimo neorganizuoja, tačiau pagal galimybes gali išnuomoti palapines jų neturintiems. Palapinės poreikį pažymėk pildydamas registracijos anketą arba kaip galima anksčiau.
- Miegmaišis. Stovyklos metu saugoti nuo sušlapimo ir vėdinti.
- Kilimėlis arba čiužinys. Rekomenduojame vežtis kilimėlį. Dar geriau – savaime prisipučiantį. Didelis pripučiamas čiužinys yra geras ir patogus daiktas, tačiau užima nemažai vietos palapinėje ir pakankamai lengvai prakiūra. Jei vistik nusprendei vežtis čiužinį – nepamiršk pasiimti pompos jam pripūsti!
- 2 ir 3 Išlikimo lygiai: kilimėlis būtinas! Turėsime ilgąjį žygį, kurio metu nakvynė bus ne stovyklavietėje, ne palapinėse, tad kilimėlį reikės neštis su savimi, kad nereikėtų miegoti ant žemės. Ant didelio pripučiamo čiužinio (jei tokį atsiveši) galėsi miegoti stovyklavietėje, o žygio metu būtinai turėk kilimėlį.
Apranga / Avalynė:
- Kepurė nuo saulės. BŪTINA! Neturėsi – ant galvos vyniosies marškinėlius ar dar ką nors. Su saule juokauti negalima!
- Rūbai visai stovyklai, atsižvelgiant į oro sąlygas. Gali būti karšta, gali būti vėsu, gali lyti. Turėk pakankamai pakaitinių rūbų. Tikrai susipurvinsi ar sušlapsi, o rūbams išdžiovinti gali nebūti tinkamų oro sąlygų. Jeigu besikraunant daiktus lauke karšta, vis tiek įsidėk šiltesnį džemperį ir neišvažiuok susikrovęs tik šortus bei marškinėlius– oras per savaitę gali atvėsti.
- Maudymosi glaudės/šortai/kostiumėlis. Prausimuisi bei maudynėms ežere.
- Vandens batai. Labai geras daiktas kojų apsaugai nuo susibraižymų ar įsipjovimų vandenyje.
- Sportinė apranga. Kasrytinei mankštai ir Olimpinei dienai.
- Lietpaltis ar palapinsiaustė. Negali žinoti, kada pradės lyti. Neimk paprasčiausio ir ploniausio lietpalčio - jie naudingi iki pirmo užsikabinimo už šakos.
- Dvi poros batų. Pvz. sportiniai ir žygio/laisvalaikio.
- Šlepetės, „crocs‘ai“. Visą laiką vaikščioti uždarais batais nėra gerai. Reikia leisti kojai ir “pakvėpuoti”.
- Guminiai batai. Jei nemanai, kad vaikščiojimui po šlapią žolią ar žemę užteks šlepečių, gali įsidėti guminius batus.
- Apatiniai. Pasiskaičiuok, kad užtektų visai stovyklai.
- Kojinės. Visai stovyklai ir įvairaus tipo – sportui, vaikščiojimui ir pan. Vėsesnėmis naktimis šilta miegoti su vilnonėmis kojinėmis.
Asmeniniai reikmenys:
- Du rankšluosčiai.
- Higienos priemonės: dantų pasta, dantų šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, asmeninis dezinfekcinis purškalas, šukos ir kt. Pageidautina, jog šampūnas, muilas būtų ekologiški, nekenkiantys gamtai.
- Jei turi vartoti vaistus, NEPAMIRŠK jų įsidėti visai pamainai. Apie vaistų vartojimą pranešk stovyklos vadovui.
- Puodelis, dubenėlis valgymui. Ne keramikiniai, ne moliniai, kad nesudužtų. Gamtoje visai tinka ekologiški vienkartiniai indai.
- Gertuvė.
- Valgymo įrankiai. Stovykloje suprasi, kad šakutė - nėra labai reikalingas įrankis, o šaukštu galima valgyti viską. Geriau įsidėk kelis, nes jie dažnai stebuklingai pradingsta jau pirmąją stovyklos dieną.
Kiti daiktai:
- 1 Išlikimo lygis: Kuprinė. Tinka įprasta, kasdienė. 15-30 litrų. Bus reikalinga išėjus į pusdienio žygį. Daug daiktų neštis nereikės.
- 2 Išlikimo lygis: Kuprinė. Turėsi ilgesnį žygį ir daiktų reikės pasiimti daugiau, nakvynė žygio metu bus ne stovyklavietėje. Su savimi reikės pasiimti papildomų rūbų, kilimėlį ir pnš. Didžiausios turistinės kuprinės nesitempk. Įprastai turėtų užtekti 25-40 litrų. Miegmaišis į nakvynės vietą žygio metu bus nuvežtas, tačiau parsinešti jį atgal į stovyklavietę reikės pačiam. Pagalvok, kaip sutalpinsi į kuprinę ar tvirtinsi prie jos.
- 3 Išlikimo lygis: Kuprinė. Tavęs laukia du ilgieji žygiai. Viename jų teks parodyti viską, ko išmokai, tad teks neštis ir miegmaišį, ir kilimėlį ir t.t. Jokie daiktai nebus atvežti. Prisimink ankstesniuose lygiuose įgytą patirtį ir įsivertink, kokia kuprinė reikalinga. Pamėgink dar namie į ją įsidėti miegmaišį, prisitvirtinti kilimėlį, pasižiūrėk, kiek lieka vietos kitiems daiktams.
- Prožektorius. Pasišvietimui vakare bei naktiniam žygiui. Įsidėk atsargines baterijas.
- Lemputės palapinei. Jaukiam apšvietimui ir smagesnei nuotaikai. Įsidėk atsargines baterijas.
- Purškalas nuo erkių ir uodų. Purkštis keletą kartų per dieną.
- Meninės saviraiškos priemonės (gitara, ukulelė ir kt.)
- Gera nuotaika 😊
Mobilieji telefonai stovykloje nepageidaujami. Pasikrauti jų nebus galimybės. Pasikalbėti su savo vaikais tėveliai galės paskambinę stovyklos vadovams. Pinigai nereikalingi. Į parduotuvę neisime. Jeigu žūtbūt kažką reikės nupirkti (kažką svarbaus pamiršote, kažkas sulūžo) – susitarsime su tėveliais ir už pirkinius pinigus atiduosite išvykdami iš stovyklos. Taip pat rekomenduojame nesivežti papuošalų, įvairių smulkių ar brangių daiktų. Smulkūs daiktai dažnai būna pametami.
Truputis informacijos tėveliams
- Vaikai į stovyklą priimami pirmąją pamainos dieną nuo 12:00 iki 14:00. Jei vėluojate, skambinkite į stovyklą ir praneškite apie tai.
- Trečiojo lygio vaikų atvykimas pirmąją pamainos dieną nuo 15:00 iki 17:00.
- Paskutinę pamainos dieną vaikai iš stovyklos pasiimami iki 12:00.
- Jei savo vaiką iš stovyklos pasiimti patikėsite kitiems asmenims praneškite apie tai stovyklos administracijai.
- Nevažiuokite į stovyklą sirgdami ar jausdami bet kokius ligos simptomus. Susisiekite ir, jei bus galimybė, perkelsime dalyvavimą į vėlesnę pamainą.
- Susirgus vaikui stovyklos metu bus skambinama tėvams ir teks važiuoti gydytis į namus.
Dar kartą perskaitykite stovyklos sutarties priedą, kuriame parašytas pageidautinas elgesys ir už kokius šiurkščius stovyklos tvarkos pažeidimus galime atsisveikinti anksčiau nei baigsis stovykla