DUK

Atsakymai į dažniausiai sulaukiamus klausimus. Neradę atsakymo į savąjį – susisiekite ir mielai atsakysime 😉

Mes tikime, jog vasara bus panaši į praėjusią ir bus leidžiami renginiai atvirose erdvėse. Stovykla vyksta miške, atviroje erdvėje, jokių uždarų patalpų, jokio kontakto su pašaliniais asmenimis, nedidelis dalyvių skaičius – tokie renginiai bus leidžiami pirmiausia.
Jeigu visgi pandemijos situacija sparčiai blogės ir vasarą bus draudžiami netgi renginiai atvirose erdvėse, tuomet stovyklą atšauksime ir pinigus grąžinsime.

DĖMESIO! Stovyklautojus į sąrašus įtraukiame pagal kelialapio apmokėjimo eiliškumą. Jei vasarą būtų priimtas ribojimas, jog, tarkime, renginiuose galėtų dalyvauti tik 30 dalyvių, tuomet į stovyklą atvykti galėtų pirmieji 30 registraciją patvirtinusių (apmokėjusių) stovyklautojų, o likusiems būtų pasiūlyta kita data.

Tikrai ne. 2020 m. Išlikimo pamainose mergaičių netgi buvo šiek tiek daugiau nei berniukų.

Registracijos formą teks pildyti kiekvienam vaikui atskirai. Į vieną formą surašyti kelis vaikus nėra galimybės. Papildomos informacijos laukelyje įrašykite kartu važiuojančių vaikų vardus, kad galėtume juos susieti sistemoje.

Per 7 dienas po registracijos turite sumokėti avansą arba visą sumą ir taip patvirtinti savo dalyvavimą. Sumokėti visą sumą turite likus ne mažiau nei 14 dienų iki pamainos pradžios. Jei registravotės per mūsų pardavimo partnerius, apmokėjimo sąlygos gali būti kitokios.

Pirmas lygis yra daugiau pramoginis, apimantis bazinius išlikimo dalykus – būstas, ugnis, vanduo, maistas, mazgai. Vienintelis sudėtingesnis dalykas – pusdienio žygis.
Antrame lygyje giliname anksčiau įgytas žinias ir paliečiame naujas temas (žvalgyba, budėjimas, žemėlapio koordinatės ir t.t.). Šiame lygyje žygis trunka ilgiau, o jo metu nakvynė vyksta po atviru dangumi. 
Trečias lygis yra didysis išbandymas. Šiame lygyje daug laiko praleidžiame žygiuodami. Du ilgieji žygiai atskleis visas asmenines savybes ir privers prisiminti Išlikime įgytas žinias.

Ne. Stovyklos koncepcija yra tokia, jog visus lygius reikia įveikti paeiliui. Dalyvaujant antrajame lygyje reikia žinių, gautų pirmajame lygyje ir t.t. Be to, po pirmojo lygio vaikai supranta, ar dar norės grįžti į mišką naujiems nuotykiams, ar užtenka ir to vieno karto. Lygiai skiriasi ne tik gaunamomis žiniomis, veiklomis, bet ir emocija – antrajame bei trečiajame lygyje yra kitokia bendra stovyklos atmosfera, kai sugrįžta stovyklautojai, kurie kartu praleido ankstesnę vasarą ir vėl susitinka pratęsti nuotykių. 
Suprantame, jog vyksta ir kitos stovyklos, kuriose gaunamos bazinės išgyvenimo žinios, tačiau, net ir dalyvavus jose, Išlikimo nuotykius teks pradėti nuo pirmojo lygio.

Galima. Jeigu kažkuris lygis ypatingai patiko, norisi pagilinti to lygio žinias, pakartoti nuotykius – kartoti galima. Visgi, Išlikime yra trys lygiai, tad skirtingų nuotykių užteks net trims vasaroms.

Reikėtų įsivertinti psichologines ir fizines vaiko galimybes. Jaunesniems vaikams savaitė miške, miegant palapinėje gali būti didesnis iššūkis nei stovyklos programos veiklos. Išlikimo pirmąjį lygį yra įveikę ir 6-7 metų vaikai. Mažiesiems stovyklautojams rekomenduojame dalyvauti tik su vyresniu broliu ar sese.

Nebūtina, tačiau pageidautina. Savoje palapinėje miegoti visada mieliau ir jaukiau. Juolab, kad ir ją įsirengti galima pagal savo norus. Neturintiems palapines suteikiame. Mūsų palapine tektų dalintis su dar 1-2 vaikais. 

Svarbiausia – miegmaišis ir kilimėlis. Užsiregistravus į stovyklą atsiunčiamas rekomenduojamų daiktų sąrašas.

Vaikai skirstomi į 4-5 būrius. Viename būryje būna 8-12 vaikų.

Vaikai į būrius skirstomi pagal amžių. Tokios yra taisyklės Lietuvoje, kurias sugalvojome ne mes. Jeigu draugų amžius panašus, jie būna viename būryje. Draugų, giminių neišskiriame. Jeigu amžius skiriasi keliais metais, deja, teks būti skirtinguose būriuose. Bet tai nereiškia, jog stovykloje negalėsite bendrauti.

Jeigu įmanoma, bandome sukeisti stovyklos programos dienas, perdėlioti veiklas. Lietui lyjant veiklos persikelia į pavėsinę. Esant nepalankioms oro sąlygoms programa gali keistis, kai kurios programoje paminėtos veiklos gali būti neįgyvendintos.

Stovykloje yra keli biotualetai, o prausiamės šalia esančiame Galono ežere.

Stovykloje valgome 3-4 kartus per dieną. Išskyrus pirmąją ir paskutinę pamainos dienas, kai atvykstama ir išvykstama. Maistą gamina vaikai kartu su vadovų pagalba. Tai yra stovyklos programos dalis. Maistas ir maitinimasis yra viena bazinių išlikimo temų, kurią būtina įsisavinti ir praktiškai. Gaminami tie patiekalai, kuriuos įmanoma pagaminti miške, lauko sąlygomis. Picų ir kebabų nebus, tačiau racionas tikrai platesnis nei tik košės,

Pasikrauti telefoną nebus galimybės. Rekomenduojame į stovyklą visai nesivežti telefonų ir kitų vertingų daiktų. Susisiekti su vaikais ar tėvais galima per vadovą.

Ne. Į parduotuvę neisime, tad nebus galimybės juos kažkur panaudoti. Jeigu žūtbūt reikės kažką nupirkti (kažką svarbaus pamiršote, kažkas sulūžo ir pan.) – susitarsime ir pinigus už pirkinius atiduosite išvykdami iš stovyklos. Nupirkti gali būti tik svarbūs daiktai, pvz. prakiuro čiužinys ir jo sutvarkyti neįmanoma. 

Ne, mums pateikti sveikatos pažymos nereikia. Prieš stovyklą galite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Jei gydytojo sprendimu vaiko dalyvavimas stovyklos veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai privalote apie tai pranešti.

Erkių gali būti visur. Net miesto parke ar netoli namų esančioje pievoje. Stovyklavietė yra pušyne, tad erkių čia sutinkame itin mažai. Jos mėgsta aukštą žolę ir drėgnesnes vietas nei sausas pušynas. Saugotis reikėtų atsivežant specialius purškalus ir kelis kartus per dieną apsipurškiant arba pasiskiepijant.

Tikrai. Stovyklavietėje yra stacionari medinė pavėsinė ir didelė surenkama pavėsinė. Kitokių statinių nėra. Vadovai taip pat pusę vasaros praleidžia palapinėse.

Paskambinti vadovui ir jis duos pasikalbėti su vaiku. Visgi, rekomenduojame dažnai neskambinti ir neatitraukti vaikų nuo stovyklos programos. Taip pat neskambinkite jautresniems vaikams – tai juos neigiamai veikia ir dažnu atveju po tokio skambučio iš namų jie puola į ašaras bei baisiai užsinori važiuoti namo.

Vaiką pasiimti paskutinę stovyklos dieną iki 14:00 val. Nesumaišykite dienų ir nepamirškite vaikų! 🙂