DUK

Atsakymai į dažniausiai sulaukiamus klausimus. Neradę atsakymo į savąjį – susisiekite ir mielai atsakysime 😉

Tikrai ne. 2020 m. visose Išlikimo pamainose tiek mergaičių, tiek berniukų buvo apylygiai. Vienoje pamainoje mergaičių netgi buvo šiek tiek daugiau nei berniukų.

Pirmas lygis yra daugiau pramoginis, apimantis bazinius išlikimo dalykus – būstas, ugnis, vanduo, maistas, mazgai. Vienintelis sudėtingesnis dalykas – pusdienio žygis.
Antrame lygyje giliname anksčiau įgytas žinias ir paliečiame naujas temas (žvalgyba, budėjimas, žemėlapio koordinatės ir t.t.). Šiame lygyje žygis trunka ilgiau, o jo metu nakvynė vyksta po atviru dangumi. 
Trečias lygis yra didysis išbandymas. Šiame lygyje daug laiko praleidžiame žygiuodami. Du ilgieji žygiai atskleis visas asmenines savybes ir privers prisiminti Išlikime įgytas žinias.

Ne. Stovyklos koncepcija yra tokia, jog visus lygius reikia įveikti paeiliui. Dalyvaujant antrajame lygyje reikia žinių, gautų pirmajame lygyje ir t.t. Be to, po pirmojo lygio vaikai supranta, ar dar norės grįžti į mišką naujiems nuotykiams, ar užtenka ir to vieno karto. Taip pat, antrajame bei trečiajame lygyje yra šiek tiek kitokia bendra stovyklos atmosfera, kai sugrįžta stovyklautojai, kurie kartu praleido ankstesnę vasarą ir vėl susitinka pratęsti nuotykių.

Galima. Jeigu kažkuris lygis ypatingai patiko, norisi pagilinti to lygio žinias, pakartoti nuotykius – kartoti galima. Visgi, Išlikime yra trys lygiai, tad skirtingų nuotykių užteks net trims vasaroms.

Reikėtų įsivertinti psichologines ir fizines vaiko galimybes. Jaunesniems vaikams savaitė miške, miegant palapinėje gali būti didesnis iššūkis nei stovyklos programos veiklos. Išlikimo pirmąjį lygį yra įveikę ir 6-7 metų vaikai. Mažiesiems stovyklautojams rekomenduojame dalyvauti tik su vyresniu broliu ar sese.

Jeigu įmanoma, bandome sukeisti stovyklos programos dienas, perdėlioti veiklas. Lietui lyjant veiklos persikelia į pavėsinę. Esant nepalankioms oro sąlygoms programa gali keistis, kai kurios programoje paminėtos veiklos gali būti neįgyvendintos.

Pasikrauti telefoną nebus galimybės. Rekomenduojame į stovyklą visai nesivežti telefonų ir kitų vertingų daiktų. Susisiekti su vaikais ar tėvais galima per vadovą.

Ne. Į parduotuvę neisime, tad nebus galimybės juos kažkur panaudoti. Jeigu žūtbūt reikės kažką nupirkti (kažką svarbaus pamiršote, kažkas sulūžo ir pan.) – susitarsime ir pinigus už pirkinius atiduosite išvykdami iš stovyklos. Nupirkti gali būti tik svarbūs daiktai, pvz. prakiuro čiužinys ir jo sutvarkyti neįmanoma. 

Ne, mums pateikti sveikatos pažymos nereikia. Prieš stovyklą galite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Jei gydytojo sprendimu vaiko dalyvavimas stovyklos veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai privalote apie tai pranešti.

Erkių gali būti visur. Net miesto parke ar netoli namų esančioje pievoje. Stovyklavietė yra pušyne, tad erkių čia sutinkame itin mažai. Jos mėgsta aukštą žolę ir drėgnesnes vietas nei sausas pušynas. Saugotis reikėtų atsivežant specialius purškalus ir kelis kartus per dieną apsipurškiant arba pasiskiepijant.

Tikrai. Stovyklavietėje yra stacionari medinė pavėsinė ir didelė surenkama pavėsinė. Kitokių statinių nėra. Vadovai taip pat pusę vasaros praleidžia palapinėse.

Stovykloje valgome 3-4 kartus per dieną. Išskyrus pirmąją ir paskutinę pamainos dienas, kai atvykstama ir išvykstama. Maistą gamina vaikai kartu su vadovų pagalba. Tai yra stovyklos programos dalis. Maistas ir maitinimasis yra viena bazinių išlikimo temų. Gaminami tie patiekalai, kuriuos įmanoma pagaminti miške, lauko sąlygomis. Picų ir kebabų nebus, tačiau racionas tikrai platesnis nei tik košės,

Paskambinti vadovui ir jis duos pasikalbėti su vaiku. Visgi, rekomenduojame dažnai neskambinti ir neatitraukti vaikų nuo stovyklos programos. Taip pat neskambinkite jautresniems vaikams – tai juos neigiamai veikia ir dažnu atveju po tokio skambučio iš namų jie puola į ašaras bei baisiai užsinori važiuoti namo.

Nebūtina, tačiau pageidautina. Savoje palapinėje miegoti visada mieliau ir jaukiau. Juolab, kad ir ją įsirengti galima pagal savo norus. Neturintiems palapines suteikiame. Mūsų palapine tektų dalintis su dar 1-2 vaikais. 

Vaikai į būrius skirstomi pagal amžių. Tokios yra taisyklės Lietuvoje, kurias sugalvojome ne mes. Jeigu draugų amžius panašus, jie būna viename būryje. Draugų, giminių neišskiriame. Jeigu amžius skiriasi keliais metais, deja, teks būti skirtinguose būriuose. Bet tai nereiškia, jog stovykloje negalėsite bendrauti.

Vaikai skirstomi į 4-5 būrius. Viename būryje būna 8-12 vaikų.

Vaiką pasiimti paskutinę stovyklos dieną iki 14:00 val. Nesumaišykite dienų ir nepamirškite vaikų! 🙂 

Sumokėti visą sumą turite likus ne mažiau nei 14 dienų iki pamainos pradžios. Jei registravotės per mūsų pardavimo partnerius, apmokėjimo sąlygos gali būti kitokios.