DUK

Atsakymai į dažniausiai sulaukiamus klausimus. Neradę atsakymo į savąjį – susisiekite ir mielai atsakysime 😉

Tikrai ne. Tiek mergaičių, tiek berniukų būna apylygiai. 2020 m. 48%, 2021 m. 56%, 2022 m. 50% stovyklautojų buvo mergaitės.

Registracijos formą teks pildyti kiekvienam vaikui atskirai. Į vieną formą surašyti kelis vaikus nėra galimybės. Papildomos informacijos laukelyje įrašykite kartu važiuojančių vaikų vardus, kad galėtume juos susieti sistemoje.

Per 5 dienas po registracijos būtina sumokėti avansą arba visą kelialapio sumą ir taip patvirtinti savo dalyvavimą stovykloje. Per šį laiką negavus mokėjimo registracija yra naikinama. Mokėjus tik avansą likusią sumą sumokėti turite likus ne mažiau nei 14 dienų iki stovyklos pradžios. Mokėti grynais pinigais galimybės nėra! Jei registravotės per mūsų pardavimo partnerius, apmokėjimo sąlygos gali būti kitokios.

Mokėjimas vyksta Išlikimo elektroninės parduotuvės (www.islikimas.lt/eshop) pagalba, naudojant Montonio mokėjimų iniciavimo įskiepį.  Jei registruojatės į pirmąjį Išlikimo lygį, apmokėti kelialapį elektroninės parduotuvės pagalba galite iškart po sėkmingo registracijos formos pateikimo. Jei registruojatės į antrąjį arba trečiąjį Išlikimo lygį – teks palaukti atskiro laiško su suformuotu mokėjimo nurodymu.
Dėmesio! Iš pradžių užpildykite registracijos formą ir tik po to atlikite mokėjimą. Atvirkštiniu atveju mums gali iškilti sunkumų susiejant mokėjimus su vaikų registracijomis. Mokėjimas be registracijos formos užpildymo nėra laikomas registracija ir negarantuoja vietos stovykloje. Tokie mokėjimai bus atmetami ir grąžinami.

Nuolaidą sistema pritaiko automatiškai vienu mokėjimu apmokant už du ar daugiau kelialapių. Teks susitarti su draugais, klasiokų tėvais ar kaimynais, kas apmokės stovyklos kelialapius, o po to jau tarpusavyje susiskaičiuosite, kas, kam ir kiek skolingas 🙂 Jei vaikai kartu važiuoja į vieną stovyklą, turbūt dar iki mokėjimo nemažai įvairių pasitarimų bus įvykę. Jei norite prisijungti prie anksčiau užsiregistravusių, kelialapius jau apmokėjusių draugų ir gauti nuolaidą kelialapiui – susisiekite, kad gautumėte individualų nuolaidos kodą. 

Pagal sutartį, atsisakius dalyvauti, sumokėtas avansas nėra grąžinamas, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir aptariamas asmeniškai. Jei jūsų vasaros planai pasikeitė ir iki stovyklos likę dar daug laiko, įprastai grąžiname visą sumokėtą sumą, o atsilaisvinusią vietą greitai užima nauji dalyviai. Jei vaikas susirgo, esant galimybei, pasiūlome dalyvavimą vėlesnėje pamainoje. Jei iki stovyklos laiko liko mažai, avansas nėra grąžinamas, tačiau jūs galite surasti, kas užimtų jūsų rezervuotą vietą stovykloje. 

Pirmas lygis yra daugiau pramoginis, apimantis bazinius išlikimo dalykus – būstas, ugnis, vanduo, maistas, mazgai. Vienintelis sudėtingesnis dalykas – 12-16 km ilgio pusdienio žygis.
Antrame lygyje giliname anksčiau įgytas žinias ir paliečiame naujas temas (žvalgyba, budėjimas, žemėlapio koordinatės ir t.t.). Šiame lygyje žygis trunka ilgiau, nueiname 15-20 km, jo metu nakvojame po atviru dangumi, ne stovyklavietėje. 
Trečias lygis yra didysis išbandymas. Šiame lygyje naujų žinių ne tiek jau daug, didžiąją laiko dalį praleidžiame žygiuodami. Du ilgieji žygiai atskleis visas asmenines savybes ir privers prisiminti Išlikime įgytas žinias.

Ne. Stovyklos koncepcija yra tokia, jog visus lygius reikia įveikti paeiliui. Dalyvaujant antrajame lygyje reikia žinių, gautų pirmajame lygyje ir t.t. Be to, po pirmojo lygio vaikai supranta, ar dar norės grįžti į mišką naujiems nuotykiams, ar užtenka ir to vieno karto. Lygiai skiriasi ne tik gaunamomis žiniomis, veiklomis, bet ir emocija – antrajame bei trečiajame lygyje yra kitokia bendra stovyklos atmosfera, kai sugrįžta stovyklautojai, kurie kartu praleido ankstesnę vasarą ir vėl susitinka pratęsti nuotykių. 
Suprantame, jog vyksta ir kitos stovyklos, kuriose gaunamos bazinės išgyvenimo žinios, tačiau, net ir dalyvavus jose, Išlikimo nuotykius teks pradėti nuo pirmojo lygio.

Jei dar neįveikei pirmojo lygio – ne. Tokiais atvejais yra du galimi variantai. Pirmasis – abu dalyvaujate pirmajame Išlikimo lygyje. Kasmet turime bent keletą stovyklautojų, kurie grįžta į pirmąjį lygį ir atsiveža savo draugus. Antrasis – dalyvauti pirmojo lygio pamainoje ir po to kartu su draugu atvykti į antrąjį lygį. Iki antrojo lygio pamainos vyksta viena ar dvi pirmojo lygio pamainos, tad tai tikrai įmanoma. 

Galima. Jeigu kažkuris lygis ypatingai patiko, norisi pagilinti to lygio žinias, pakartoti nuotykius – kartoti galima. Visgi, Išlikime yra trys lygiai, tad skirtingų nuotykių užteks net trims vasaroms.

Reikėtų įsivertinti psichologines ir fizines vaiko galimybes. Jaunesniems vaikams savaitė miške, miegas palapinėje gali būti didesni iššūkiai nei stovyklos programos veiklos. Išlikimo pirmąjį lygį yra įveikę ir 6-7 metų vaikai. Mažiesiems stovyklautojams rekomenduojame dalyvauti tik su vyresniu broliu ar sese.

Nebūtina, tačiau pageidautina. Savoje palapinėje miegoti visada mieliau ir jaukiau. Juolab, kad ir ją įsirengti galima pagal savo norus. Neturintiems palapines pagal galimybes suteikiame. Mūsų palapine tektų dalintis su dar 1-2 vaikais. 

Svarbiausia – miegmaišis ir kilimėlis. Užsiregistravus į stovyklą atsiunčiamas rekomenduojamų daiktų sąrašas.

Vaikai skirstomi į 4-5 būrius. Viename būryje būna 8-12 vaikų.

Vaikai į būrius skirstomi pagal amžių. Tokie yra reikalavimai stovykloms Lietuvoje. Jeigu draugų amžius panašus, jie būna viename būryje. Draugų, giminių stengiamės neišskirti. Jeigu amžius skiriasi keliais metais, deja, teks būti skirtinguose būriuose. Bet tai nereiškia, jog stovykloje negalėsite bendrauti ar būti vienoje palapinėje. Stovyklos užduotis atliksite su bendraamžiais savo būryje, o laisvu metu galima bendrauti ir būti su kuo tik norima.

Iš anksto tik pasižymime, kas su kuo kartu atvažiuoja, kad turėtume bendrą vaizdą, tačiau tikslių būrių sąrašų nesudarinėjame. Vaikai į būrius skirstomi atvykus į stovyklą per pirmąją stovyklos rikiuotę.

Stovyklos programa ir veiklos prasideda nuo pirmos stovyklos rikiuotės 13 val. Tuomet vaikai paskirstomi į būrius ir gauna savo vadovus. Iki pirmosios rikiuotės yra atvykimo ir įsikūrimo stovyklavietėje laikas. Tuo metu stovyklos programos veiklos dar nebūna prasidėjusios. Iki pirmosios rikiuotės vadovai, esant poreikiui ir galimybėms, padeda pasistatyti atsivežtas palapines, suteikia informaciją apie būsimas stovyklos veiklas.

Jeigu įmanoma, bandome sukeisti stovyklos programos dienas, perdėlioti veiklas. Lietui lyjant veiklos persikelia į pavėsinę. Esant nepalankioms oro sąlygoms programa gali keistis, kai kurios programoje paminėtos veiklos gali likti neįgyvendintos.

Prieš važiuojant į stovyklą numatykite, jog taip gali nutikti ir turėkite atsarginių rūbų. Vienintelis variantas išdžiovinti rūbus stovyklos metu – pakabinti ant virvės ar džiovinti prie laužo. Jei lyja kelias dienas ar lauke yra didelė drėgmė – rūbų išdžiovinti nepavyks. Stovykloje neturime jokių namelių ar kitų pastatų, kuriuose būtų galimybė pakabinti rūbus džiovinimui.

Stovykloje yra keli biotualetai, o prausiamės šalia esančiame ežere. Dušų ir šilto vandens miške rasti nepavyks.

Stovykloje valgome 3-4 kartus per dieną. Išskyrus pirmąją (tik pietūs ir vakarienė) ir paskutinę (tik pusryčiai) pamainos dienas, kai atvykstama ir išvykstama. Maistą gamina vaikai kartu su vadovų pagalba. Tai yra stovyklos programos dalis. Maistas ir maitinimasis yra viena bazinių išlikimo temų, kurią būtina įsisavinti ir praktiškai. Gaminami tie patiekalai, kuriuos įmanoma pagaminti miške, lauko sąlygomis. Picų ar kebabų nebus, tačiau racionas tikrai platesnis nei tik košės. Maitinimas nėra vegetariškas.

Pasikrauti telefoną galimybės nebus. Rekomenduojame į stovyklą visai nesivežti telefonų ir kitų vertingų daiktų. Susisiekti su vaikais ar tėvais galima per vadovą.

Ne. Į parduotuvę neisime, tad nebus galimybės juos kažkur panaudoti. Jeigu žūtbūt reikės kažką nupirkti (kažką svarbaus pamiršote, kažkas sulūžo ir pan.) – susitarsime ir pinigus už pirkinius grąžinsite išvykdami iš stovyklos. Nupirkti gali būti tik svarbūs daiktai, reikalingi kokybiškam stovyklavimui, pvz. prakiuro čiužinys ir jo sutvarkyti neįmanoma.

Nereikia. Visuomet bus galimybė gauti geriamojo vandens. Galima atsivežti smulkių užkandžių: riešutų, džiovintų vaisių. Nesivežkite greitai gendančių maisto produktų, traškučių, sausainių ir pan. Sugedusį maistą suvalgę vaikai gali apsinuodyti, o prisivalgę traškučių nevalgo normalaus stovyklos maisto.

Ne, mums pateikti sveikatos pažymos nereikia. Prieš stovyklą galite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl vaiko dalyvavimo tokio tipo stovykloje. Jei gydytojo sprendimu vaiko dalyvavimas stovyklos veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai privalote apie tai mums pranešti.

Erkių gali būti visur. Net miesto parke ar netoli namų esančioje pievoje. Stovyklavietė yra pušyne, tad erkių čia sutinkame itin mažai. Jos mėgsta aukštą žolę ir drėgnesnes vietas nei sausas pušynas. Saugotis reikėtų atsivežant specialius purškalus ir kelis kartus per dieną apsipurškiant. Arba pasiskiepijant.

Tikrai. Stovyklavietėje yra tik surenkama pavėsinė. Kitokių statinių nėra. Vadovai taip pat pusę vasaros praleidžia palapinėse.

Paskambinti ar parašyti sms vadovui ir jis duos pasikalbėti su vaiku. Vadovų kontaktus tėveliai gali gauti pirmąją stovyklos dieną. Visgi, rekomenduojame dažnai neskambinti ir neatitraukti vaikų nuo stovyklos programos. Taip pat neskambinkite jautresniems vaikams – tai juos neigiamai veikia ir dažnu atveju po tokio skambučio iš namų jie puola į ašaras bei baisiai užsinori važiuoti namo.

Vaiką pasiimti paskutinę stovyklos dieną, šeštadienį, iki 12:00 val. Nesumaišykite dienų ir nepamirškite vaikų! 🙂