Stovyklos Programa

ką veiksime?
1 diena

Atvykimas į stovyklavietę.  Svarbiausios stovyklavimo instrukcijos. Kad viskas vyktų sklandžiai bei saugiai. Pasiskirstymas į būrius, susipažinimas su vadovais ir kitais stovyklautojais. Prisistatymo, būrio pavadinimo, vėliavos bei atributikos kūrimas. Pirmosios komandos formavimo užduotys. Vakare vieni kitiems prisistatome ir pradedame nuotykių kupiną išlikimo kelionę.

2 diena

Išmoksime suteikti pirmąją medicininę pagalbą; sužinosime, kas turi sudaryti žygio vaistinėlę. Gelbėsime „sužeistus“ draugus. Pagrindiniai išgyvenimo elementai: maisto gaminimas bei maitinimasis, stovyklavietės įkūrimas, būsto statyba, vandens išgavimas bei filtravimas, laužo užkūrimas be degtukų. Visa tai išmoksime ir išbandysime praktiškai. Vakare prie laužo – kino vakaras.

3 diena

Išmokstame naudotis žemėlapiu bei kompasu. Nuo šiol orientavimosi ir topografiniai ženklai mums ne siaubas, bet draugas, o šiaurę sugebėsime nustatyti ir be kompaso! Sužinosime, ką daryti pasiklydus. Išeisime į pirmąjį orientacinį žygį po apylinkes bei bei įvykdysime žygio metu gautas užduotis. Vakare pasivaržysime linksmame protų mūšyje. Juk reikia būti ne tik stipriam, bet ir sumaniam bei kūrybingam.

4 diena

Pirmoje dienos pusėje rišime įvairius turistinius mazgus, sužinosime, kokioje situacijoje kokie mazgai yra labiausiai tinkami. Kiekvienas pasigaminsime išgyvenimo apyrankes. Popiet žaisime interaktyvų žaidimą, kurio metu kiekvienas turės savo vaidmenis ir laikysis tam tikrų scenarijaus taisyklių. Galbūt tapsime princais bei princesėmis ir karūnuosime karalių? Galbūt ruošimės raketos paleidimui į kosmosą? Galbūt rengsimės zombių apokalipsei? Ar ateivių invazijai? O gal būsime atsidūrę negyvenamoje saloje po lėktuvo katastrofos? Pamatysite 🙂 Šiek tiek atsipūtę ir pailsėję keliausime į stovyklos apylinkes ieškoti paslėpto lobio.

5 diena

Olimpinė IŠLIKIMO diena. Ryte dalyvausime iškilmingame Olimpiados dalyvių prisistatyme. Vyks įvairūs sportiniai turnyrai, bandysime pagrobti priešo vėliavą, išbandysime taiklumą šaudydami oriniais ginklais, šokio talentus bus galima atskleisti Just Dance iššūkyje. Olimpiados uždarymo ceremonijos metu geriausios komandos, žinoma, bus apdovanotos. Sutemus laukia naktinis žygis – „jonvabalių“ paieška.

6 diena

Svarbiausia stovyklos diena, kuomet parodysime viską, ko išmokome per visas dienas. Pirmasis pusdienis skirtas paskutiniams atsisveikinimo laiškams rašyti bei pasiruošimui didžiajam išbandymui. Popiet – finalinis IŠLIKIMO kliūčių ruožas, pareikalausiantis ne tik jėgų, bet ir sumanumo. Vakare – stovyklos nugalėtojų apdovanojimai bei svarbiausias akcentas – įšventinimas ir IŠLIKIMO ženklelių įteikimo ceremonija. Galėsime gėrėtis laužo šviesa bei grožėtis žvaigždėtu dangumi iki paryčių.

7 diena

Stovyklos susitvarkymas, apsikabinimai, atsisveikinimai bei kelionė namo, prisimenant visus stovykloje patirtus nuotykius.

1 diena

Atvykimas į Išlikimo stovyklavietę. Prisimename svarbiausias stovyklavimo instrukcijas, kad viskas vyktų sklandžiai bei saugiai. Susipažįstame su stovyklos personalu, vadovais ir kitais stovyklautojais, pasimatome su ankstesnėje stovykloje sutiktais Išlikimo draugais. Pasiskirstome į būrius, kuriame būrio atributiką. Vakare prie laužo prisimename ankstesnės stovyklos įspūdžius, pasipasakojame, ką nuveikėme per tuos metus, kol nesimatėme, aptariame, kaip viskas vyks artimiausias kelias dienas ir pradedame nuotykių kupiną Išlikimo kelionę.

2 diena

Prisimename pirmajame lygyje išmoktus išlikimo pagrindus ir tas žinias pagiliname. Vandens išgavimas, maistas, jo laikymas, reikalingiausi įrankiai ir jų pasigaminimas. Prisimename laikino būsto statymo ypatumus. Visa tai išbandome praktiškai. Pietus būriai gaminasi patys įkurtose laikinose stovyklavietėse, panaudodami ką tik įgytas žinias. Popiet išmokstame nustatyti žemėlapio koordinates, matuoti atstumą žingsnių poromis bei susidaryti žygio maršrutą. To tikrai prireiks jau šįvakar naktiniame orientaciniame žygyje.

3 diena

Šią dieną laukia daug naujų žinių. Pirmiausia susipažįstame su turistine įranga ir jos galimybėmis bei naudojimu – apraišai, karabinai, ilgos virvės. Žinoma, tinkamam jų panaudojimui reikės išmokti ir naujus mazgus. Sužinosime, kaip persikelti per vandens telkinį. Nežinia – galbūt to prireiks ateityje 🙂 Sužinosime tinkamos maskuotės principus, išmoksime naudotis ryšio priemonėmis – racijomis – bei sužinoję žvalgybos principus išeisime į stovyklavietės apylinkes surinkti tam tikrą informaciją pagal gautą užduotį. Vakare – magiškas kino vakaras. Juk labai žavu miške prie ežero po žvaigždėtu dangumi žiūrėti filmą.

4 diena

Sužinosime, kas turi sudaryti vadinamąjį BugOut (išvykimo) krepšį, kas yra Diena X, kaip jai pasiruošti ir kuo ypatingos bei svarbios 72 valandos. Pirmojo pusdienio užduotis – iš parankinių priemonių sudaryti vietovės žemėlapį. Kuo tikslesnis jis bus – tuo lengviau bus vėliau. Popiet mūsų laukia Išlikimo žaidynės, kurių metų varžysimės komandomis bei asmeniškai, o vakare vyks žaidynių apdovanojimai ir lobių paieška, pasinaudojant pačių susidarytais žemėlapiais.

5 diena

Stovyklautojai išgirsta žygio scenarijų, gauna svarbią informaciją apie reikalingus pasiekti taškus bei gauna žemėlapius. Maršrutą būriai susidaro savarankiškai. Žygio metu laukia įvairios užduotys bei netikėtos kliūtys, kurios pareikalaus anksčiau įgytų žinių. Sustojus kelioms valandoms pietų poilsiui ir pasistiprinus gaunamos naujos užduotys bei tęsiama kelionė į nakvynės vietą. Įsikuriam stovyklavietę, įsirengiam laikinus būstus, pritaikom išmoktas darbo grupėje pamokas bei patiriame naujus įspūdžius miegodami po atviru dangumi. Vakarienei – kariškas davinys.

6 diena

Ryte grįžtame iš žygio, papusryčiaujame ir turime visą pusdienį poilsiui. Per tą pusdienį rašome paskutinius stovyklos laiškus, po truputį pradedame tvarkytis stovyklavietę bei kaupiame jėgas paskutiniam Išlikimo iššūkiui. Popiet – didysis antrojo lygio Išlikimo išbandymas, kuris pareikalaus daugiau jėgų ir bus ilgesnis nei įveiktas ankstesniais metais. Pasistengti tikrai reikės 🙂 Sutemus laukia iškilminga stovyklos sertifikatų bei antrojo lygio IŠLIKIMO ženklelių įteikimo ceremonija. Galėsime gėrėtis laužo šviesa bei grožėtis žvaigždėtu dangumi iki paryčių.

7 diena

Stovyklos susitvarkymas, apsikabinimai, atsisveikinimai bei kelionė namo, prisimenant visus stovykloje patirtus nuotykius.

* Stovyklos metu gali būti papildomų užduočių, kurios nepaminėtos programoje.
** Stovyklos programa gali būti koreguojama, atsižvelgiant į oro sąlygas.

MB "Norim dirbam, norim ne"  | Rimti Projektai © 2020